
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.2 mm |
| Width | 1.35 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 453.59237 mg |
| Output Current | 50 mA |
| Output Voltage | 73 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 23 hours ago) |
| Max Power Dissipation | 335 mW |
| Max Supply Voltage | 75 V |
| Power Dissipation | 335 mW |
| Ambient Temperature Range High | 150 °C |
| Input Current | 240 µA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 23 hours ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
